شیخ قتالی امام جمعه اهل سنت بندرعباس در مراسم گرامیداشت هفته وحدت و شب فرهنگی شهرستان بستک در دانشگاه فرهنگیان بیان داشت:

ما یک زندگی بسیار مسالمت آمیز داریم که از همه کشورهای جهان در وحدت و آرامش جلوتر هستیم و خط قرمز ما نظام و مقدسات است.

یک شنبه 12/09/96 در مراسم گرامیداشت هفته وحدت که با حضور حجه الاسلام فروزان نژاد امام جمعه موقت بندرعباس، مسئولین استانی و پردیس های دانشگاه فرهنگیان، رئیس اداره آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین و معتمدین شهرستان بستک برگزار گردید دبیر ستاد اقامه نماز استان در خصوص اتحاد مسلمانان و لزوم پرهیز از تفرقه مطالبی بیان داشت.

حاج آقا فروزان نژاد امام جمعه موقت بندرعباس با قدردانی و تشکر از برگزارکنندگان این مراسم وحدت را نیاز امروز و همیشه جهان اسلام دانستند.

شیخ عبدالباعث قتالی امام جمعه اهل سنت بندرعباس با سپاس از مقام معظم رهبری به خاطر  فتوای تاریخی معظم له در خصوص حفظ حرمت مقدسات اهل سنت سپاس خود از خداوند سبحان و دولتمردان جمهوری اسلامی ابراز نمود و بیان داشت در هیچ برهه ای از تاریخ اسلام این چنین علمای دین در محور کارها نبوده اند.

در ابتدای این مراسم دکتر ضیایی سرپرست دانشگاه فرهنگیان هرمزگان با خیر مقدم به حاضرین و تشکر از میهمانان،  همکاران و دانشجویان و ارائه گزارشی از فعالیت های فرهنگی ، پیامبر اسلام را اسوه حسنه دانسته و الگو برداری از آن بزرگوار را وظیفه همگان دانستند.

دکتر ضیایی برنامه شب های فرهنگی شهرستانهای استان هرمزگان را جهت آشنایی دانشجویان با فرهنگ و آداب و رسوم استان بسیار موثر دانستند و بیان داشتند در سال گذشته شب های فرهنگی شهرستانهای بندرکنگ، بندر لنگه و میناب برگزارشده و امشب همزمان با جشن هفته وحدت شب فرهنگی شهرستان بستک با حضور مسئولان شهرستان بستک برگزار می­شود و امیدواریم دانشجویان امشب با گنجینه تاریخ این شهرستان که حاج آقا حبیبی نویسنده و تاریخ دان استان و شهرستانهای بستک بیان می کنند، آشنا شوند.

حضرت حجه الاسلام قاسمی شیری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان هرمزگان با بیان دیدگاه­های امام شافعی و امام حنفی و امام مالکی در خصوص اهل بیت به قرائت اشعاری از امام شافعی در مدح مولا علی(ع) پرداخت و به بیان مصادیقی از عملکرد امامان مذاهب چهارگانه اهل سنت در حب اهل بیت پرداخته و بیان داشت همیشه امامان اهل سنت به اهل بیت احترام خاصی قائل بودند و بر وحدت همه مسلمانان تاکید کرد.

سپس آقای حبیبی فرماندار اسبق شهرستان بستک و از نویسندگان و فرهنگیان پیش کسوت به ذکر تاریخ فرهنگ و ادب مردم شهرستان بستک پرداخت و مشاهیر ادبی ، علمی و تاریخی این شهر را معرفی کرد. این مراسم وحدت آفرین با برنامه های هنری شاد و متنوع ادامه یافت و از دانشجوی شاعر دانشگاه که با اشعاری در خصوص شهرستان بستک سروده بود، توسط رئیس آموزش و پرورش بستک در مراسمی با اهداء کارت هدیه تقدیر به عمل آمد.


| شناسه مطلب: 93207

تعداد بازدید: 222 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران