مدیر کل طرح و بررسی حراست کل کشور در افتتاحیه نشست مسئولان و کارشناسان حراست پردیسها و مراکز آموزش عالی دانشگاه فرهنگیان در بندرعباس:برنامه ما در حراست دانشگاه فرهنگیان فرصت محور است و تعامل گسترده با مخاطبین باعث پیشرفت امور است .

نماینده حراست کل کشور با تبریک ایام الله دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه به حاضرین، بیان داشت : مهمترین وظیفه ما در دانشگاه فرهنگیان تقویت انگیزه های یک فرد مومن و انقلابی است ما باید نگاه راهبردی داشته باشیم .

همواره در تمام کابینه ها و بین نمایندگان مجلس و ترکیب مسئولین حکومتی آموزش و پرورش اثر گذار بوده است . وبه خاطر این نقش مهم باید توجه ویژه به دانشجومعلمان داشته باشیم  و با نزدیک شدن به آنان در حل مشکلات آنان تلاش کنیم.

 مدیرکل طرح بررسی حراست کل کشور با بیان اینکه امنیت فرهنگی پایدار با بخشنامه و عتاب و خطاب معمولاً اتفاق نخواهد افتاد و یادآور شد :

حراست باید در برنامههای فرهنگی -معارفی و بصیرتی دانشگاه نقش فعال داشته باشد ، ما مکلفیم که خود را برای خدمت به نظام مقدس اسلامی حفظ کنیم و به هدف و چشم انداز آن اعتقاد داشته باشیم و در دام مسائل جناحی نیفتیم و به خدا توکل کنیم.

 آقای دلقندی مشاور ریاست محترم دانشگاه فرهنگیان و مدیر کل سازمان مرکزی هدف از این نشست را :

آشنایی با سیاستهای دفتر مرکزی و آشنایی با نظرات جانباز ارزشمند آقای دکتر خنیفر ریاست محترم دانشگاه و ارتقای دانش و بینش همکاران و توجه به توانمندی های داخل مجموعه اعلام نمودند.

مدیر کل حراست سازمان مرکزی دانشگاه با تمجید از نگاه مثبت سرپرست دانشگاه به مجموعه حراست بیان داشتند:

ما هم باید پاسخگو و هم اثرگذار و هم تصمیم ساز باشیم و لذا باید هوشمندانه عمل کنیم و به خوبی انجام وظیفه نماییم و بسیار اثرگذار باشیم .

مشاور محترم ریاست دانشگاه آفت حراست را  ورود به دسته بندی های سیاسی و جناحی دانستند و بر استقلال و خوش اخلاقی کارکنان حراست ها تاکید کردند .

در ابتدای این مراسم دکتر ضیایی مدیر استانی دانشگاه با گرامیداشت یاد و خاطره رهبر و سلسله جنبان انقلاب اسلامی حضرت امام(ره) و شهدای والا مقام افزود امام خمینی از موضع دین و در چهارچوب اسلام ناب بر مطالبات تاریخی ملت ایران و استقلال و آزادی تاکید و توانست با همراهی اکثریت ایرانیان یک نظام وابسته و مستبد را از میان بردارد.

 وی در ادامه تاکید کرد: مقتضای خدمت در نظام جمهوری اسلامی خدمت صادقانه و جهادی از سوی مدیران در همه سطوح می باشد. وی با بیان اینکه به دانشگاهی تحول آفرین و متعهد نسبت به آرمان های جمهوری اسلامی نیازمندیم، افزودند :کار همه ما در دانشگاه با یک ظرافت  خاص همراه هست  چرا که مخاطبان اصلی ما در دانشگاه نسل جوان و بیداری هستند که بایستی آینده کشور را بسازند.

وی ادامه داد: توسعه و گسترش دانش ،ترویج اخلاق افزایش مسئولیت پذیری نسبت به جامعه و تقویت روحیه پرسشگری از جمله وظایف ما در قبال دانشجویان به عنوان ذخایر و ثروت های اصلی نظام است.

 ایشان تاکید کرد :توسعه تشکل ها و کانون های دانشجویی ،فرصتی برای باهم زیستن و مشارکت دانشجویان است که حراست های دانشگاه میتوانند پشتیبانی برای این امر مهم باشند. وی افزودند :خوشبختانه در استان هرمزگان با همراهی همه واحدها و از جمله حراست با گسترش تشکل ها و کانون ها فضای آرام و فعال در دانشگاه ایجاد شده است.

 سرپرست مدیریت امور پردیس های استان هرمزگان در پایان رفع سریع چالش های حوزه دانشجویی را پیش نیاز فعالیت های آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه دانستند و افزودند: با افزایش منطقی ظرفیت دانشجو و رشته ها در سال بعد فعالیت های آموزشی و فرهنگی دانشگاه رونق بیشتری پیدا می کنند و از طرفی نیازهای آموزش و پرورش سریعتر رفع خواهد شد .

حجه الاسلام  قاسمی شیری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان هرمزگان ؛امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه همگانی دانستند و در خصوص اهمیت کار مسئولین و حراست ها فرمایش پیامبر اکرم (ص) را نقل کردند :که می فرمایند یک روز کار حراستی انجام دادن در راه خدا بهتر از دنیا و آنچه در آن است و همچنین عمل همه به پایان  می رسد مگر عمل کسی که در راه خدا حراست میکند، رشد میکند و بالنده می شود.


| شناسه مطلب: 98793

تعداد بازدید: 161 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران