پردیس شهید بهشتی بندرعباس (برادران )

کشوری که دستش از علم تهی است نمی تواند توقع عزت داشته باشد."امام خامنه ای"

 

بسمه تعالی

سیر تاریخی فعالیت مراکز تربیت معلم در استان هرمزگان

قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی دانشسرای مرز نشینان عهده دار آموزش داوطلبان کسوت شریف معلمی بوده است. پس از استقرار نظام جمهوری اسلامی جهت تامین معلمان مورد نیاز، مراکز تربیت معلم در استان هرمزگان تاسیس شدند.که این مراکز 2 دانشجو معلم شهید و یک رئیس شهید تقدیم نظام اسلامی نموده اند.در سال 1360 مرکز تربیت معلم شهید باهنر (ویژه پسران)که در مقطع کاردانی به تربیت نیرو اقدام می نمود، تاسیس گردید و مرکز آموزش عالی ضمن خدمت فرهنگیان شهید بهشتی به صورت ناپیوسته، دانشجو در  دو سطح دیپلم به کاردانی و کاردانی به کارشناسی از بین معلمان شاغل، پذیرش نمود.مرکز تربیت معلم فاطمه الزهرا (س) نیز در مقطع کاردانی فعالیت خود را آغاز نمود.همزمان با فعالیت این مراکز در مقاطعی از زمان دانشسراهای تربیت معلم دختران و پسران در سطح استان برای آموزش نیروهای داوطلب شغل معلمی فعال بوده اند. از جمله : دانشسرای دخترانه زینب کبری، دانشسرای پسرانه علی بن ابیطالب و ...

با ایجاد مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم مراکز تربیت معلم در زیر مجموعه آن به فعالیت خود ادامه دادند و مرکز تربیت معلم شهید بهشتی به عنوان مرکز معین مراکز تربیت معلم استان هماهنگی مراکز شهید باهنر و فاطمه الزهرا (س) را عهده دار بوده است.

در اجرای منویات مقام عظمای ولایت دانشگاه فرهنگیان در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب گردید و این مراکز در قالب پردیس های شهید بهشتی و فاطمه الزهرا (س) هرمزگان مشغول فعالیت هستند.که حضور افراد توانمند و با تجربه با سوابق درخشان مدیریتی در راس سازمان مرکزی دانشگاه و حمایت های بی دریغ وزیر دانشمند آموزش و پرورش و ریاست محترم  جمهور و وجود اساسنامه پرمحتوا و اختیارات کافی و مجوزهای لازم جهت تربیت نیرو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا و ترسیم اهداف والایی برای آن، نوید بخش آینده ای درخشان برای نظام تعلیم و تربیت کشور است.امید است که انشاءالله پردیس های این دانشگاه در استان شور شعور و شرجی، هرمزگان سرافراز در دست یابی به اهداف ترسیم شده موفق گردند و خواسته های به حق نظام تعلیم و تربیت و مردم فهیم استان و ایران اسلامی را فراهم نمایند.

در حال حاضر پردیس شهید بهشتی هرمزگان در دو سطح کارشناسی پیوسته : رشته های علوم تربیتی گرایش آموزش ابتدایی و مشاوره گرایش فعالیتهای پرورشی و کارشناسی ناپیوسته معلمان : رشته های آموزش ابتدایی ،علوم اجتماعی ،ادبیات فارسی ،الهیات ،تربیت بدنی ،هنر و علوم تجربی اقدام به جذب دانشجو از طریق کنکور سراسری می نماید .

کل دانشجویان فعلی در حدود 710 نفر بوده و 20 نفر عضور هیئت علمی و مدرس مسئولیت آموزش دانشجویان را بر عهده دارند.

با لطف و عنایت الهی و تلاش همکاران در سال 93 طبق ارزیابی های سازمان مرکزی این پردیس جز 10 پردیس اول کشور قرار گرفته و امید می رود با افزایش رشته ها و مقاطع در سال های آتی روند توسعه را طی نماید.


نظرات کاربران